Żywa lekcja historii

Dodano 11 października 2019
Żywa lekcja historii

W zeszłym tygodniu, grupa uczniów naszej szkoły, należąca do Stowarzyszenia im. "Kościańskiej Rezerwy Skautowej" przeprowadziła prelekcje dla naszych uczniów. Podczas „żywych lekcji historii”, Panowie przedstawili podobieństwa i różnice w wyglądzie Powstańca Wielkopolskiego, Strzelca Armii Wielkopolskiej, członka Straży Ludowej oraz żołnierza Armii Cesarskiej. Panie zaś opowiadały o roli kobiet z Poznańskiego w Powstaniu Wielkopolskim (1918-1919) i wojnie polsko-bolszewickiej (1919-1920).

Na zakończenie odbyła się krótka prezentacja broni używanej przez Wielkopolan, zwieńczona serią z lekkiego karabinu maszynowego Mg 08/15.

Bardzo dziękujemy przybyłym klasom oraz Dyrekcji, która umożliwiła przeprowadzenie tych „żywych lekcji historii”.

Zdjęcia: Marta Ciszak, Dariusz Baranowski

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024