Aktualności biblioteki

11 stycznia 2022

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W grudniu 2021 roku po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

20 grudnia 2021

Świąteczne podziękowanie

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do świątecznej zbiórki darów dla dzieci z ubogich rodzin, organizowanej przez bibliotekę szkolną wraz z samorządem uczniowskim i szkolnym kołem PCK.

03 grudnia 2021

„Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie”

Idą święta … Dla jednych bardziej radosne, dla innych mniej… Ale Ty możesz sprawić, że na niejednej twarzy pojawi się uśmiech i radość! Jak co roku uczniowie Kolberga włączają się do akcji pomocy najuboższym.

16 listopada 2021

Literaccy Patroni Roku 2021

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Patronami Roku 2021 zostali ustanowieni: Tadeusz Różewicz, Krzysztof Kamil Baczyński, Cyprian Kamil Norwid i Stanisław Lem.

20 października 2021

Biblioteka – tu warto zajrzeć!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plakatów promujących bibliotekę szkolną, wykonanych przez klasy w ramach jednej z konkurencji Ligi Klas.

13 października 2021

Wystawa nowości książkowych

Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z wystawą nowości książkowych, znajdującą się w czytelni.

14 września 2021

Kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych #PanTadeusz

Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie informują o kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych #PanTadeusz, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.