Żyj finansowo!

Dodano 26 czerwca 2014
Żyj finansowo!

Zadanie konkursowe polegało m.in. na stworzeniu szczegółowego planu finansowego podjęcia nauki na uczelni wyższej znajdującej się poza miejscem zamieszkania. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnością określenia wszystkich potencjalnych wydatków i przychodów, ale także umiejętnością porównywania ofert produktów finansowych oraz znajomością budowania pozytywnej historii kredytowej. 

Z nadesłanych prac konkursowych jury wybrało dwanaście najlepszych. Finałowa dwunastka wraz z opiekunami została zaproszona na wielki finał konkursu do gdańskiego Sobieszewa, aby stoczyć bój o główną nagrodę w konkursie – nowoczesny tablet – a przede wszystkim powalczyć o zaszczytny tytuł zwycięzcy II edycji konkursu „Żyj finansowo!”.

Czterodniowa impreza finałowa rozpoczęła się w czwartek (19 czerwca 2014r.) przyjazdem uczestników i ich opiekunów do Sobieszewa. Pomimo że organizatorzy nie przewidzieli na ten dzień żadnych atrakcji, na brak dobrej zabawy nie można było narzekać. A wszystko za sprawą magicznego pokazu sztucznych ogni na pobliskiej plaży.

Piątkowy poranek obfitował w pokaźną dawkę wiedzy. Finaliści wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Waldemara Kotowskiego – honorowego profesora oświaty, nauczyciela III LO w Gdyni, a także przewodniczącego jury konkursu – w trakcie których mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności świadczące o ich przedsiębiorczej postawie, jak również poznać rolę planowania i prowadzenia działalności gospodarczej, jako alternatywy dla przyszłego zatrudnienia.

W trakcie godzinnego finału musieli m.in. udzielić odpowiedzi na pytania (w tym testowe), uzupełnić tekst, określić, czy zdania są prawdziwe, czy fałszywe, a także rozwiązać zadania. Po zakończeniu najbardziej stresującej części, przyszła pora na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród oraz upominków od Partnerów i Sponsorów konkursu. Z grona dwunastu finalistów jury wyłoniło najlepszą trójkę, która uzyskała największą liczbę punktów:

I miejsce zajął Łukasz Jankowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie

II miejsce zajęła Monika Liberska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie

III miejsce zajęła Karolina Jagodzińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie

 

Czytaj także

25 stycznia 2024
XVII Konkurs Wiedzy o Antyku
06 grudnia 2023
Konkurs „Biznes z przyszłością" 2023/2024
06 grudnia 2023
Konkurs „Będę Biznesmenem BeBi" 2023/2024