« powrót 20 marca 2018

Zbiórka żywności

Uczniowie naszego liceum po raz kolejny wykazali się chęcią niesienia pomocy i jako wolontariusze w dniach 16 i 17 marca 2018 r. uczestniczyli na terenie miasta Kościana w kolejnej akcji charytatywnej

Uczniowie naszego liceum po raz kolejny wykazali się chęcią niesienia pomocy i jako wolontariusze w dniach 16 i 17 marca 2018 r. uczestniczyli na terenie miasta Kościana w kolejnej akcji charytatywnej – Wielkanocnej Zbiórce Żywności dla ludzi potrzebujących pomocy.

Organizatorem zbiórki żywności był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” natomiast sponsorami akcji: stacja paliw „Jespol”, firma Widruk Bis oraz firma „Biurimex” z Leszna.

Zbiórka żywności przeprowadzona została w piątek 16. 03. 2018 r. w godz. od 14.00 do 19.00 oraz w sobotę, w dniu 17. 03. 2018 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00.

W zbiórce żywności uczestniczyło 67 wolontariuszy – uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 4 supermarkety na terenie Kościana: Netto, Lidl, Tesco oraz Intermarche.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Wielu klientów supermarketów zachęcanych przez wolontariuszy przekazywało jakiś produkt żywnościowy. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka