Zajęcia z grafiki komputerowej

Dodano 05 czerwca 2016
Zajęcia z grafiki komputerowej

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Komunikacji w Poznaniu, po raz kolejny mogliśmy odbyć zajęcia z zakresu grafiki komputerowej. Do naszego liceum przybył Pan Clinton Koch wraz ze swoimi studentami z uniwersytetu w Indianapolis. Pan Clinton T. Koch, MS, jest wykładowcą związanym z programem Technologia Grafiki Komputerowej (Computer Graphics Technology) w Purdue School of Engineering and Technology na Indiana University Purdue University Indianapolis (IUPUI) w Indianapolis, IN (USA), gdzie prowadzi zajęcia obejmujące swą tematyką wszelkie aspekty animacji trójwymiarowej (3D) i efektów specjalnych. W czasie swojej pracy otrzymywał nominacje i nagrody dla wybitnych wykładowców. Uzyskał tytuł magistra (MS) w zakresie New Media Arts na Indiana University. Zanim rozpoczął współpracę z programami CGT i New Media na IUPUI, pracował jako specjalista w mediach i otrzymał nawet propozycję pracy dla Lucas Arts Gaming. Postanowił jednak poświęcić się edukacji i obecnie wykłada w IUPUI oraz w Art Institute of Indianapolis, kontynuując swoje badania naukowe oraz opracowując nowe programy nauczania, szczególnie w formie online - w czasie swojego pobytu w Polsce.

Spotkanie rozpoczął wykład, który prezentował nowoczesne możliwości wykorzystania grafiki komputerowej (np. w medycynie). Mimo że zajęcia prowadzone były w języku angielskim (na życzenie uczniów) zostały z pewnością zrozumiane.

Drugą część stanowiły warsztaty, w których uczestniczyli licealiści z klasy informatycznej. Z pewnością nie były to ostatnie zajęcia!

Olimpiada Zdrowia PCK
29 kwietnia 2024