XL Olimpiada Geograficzna

Dodano 03 maja 2014
XL Olimpiada Geograficzna

Zakończyły się eliminacje tegorocznej edycji Olimpiady Geograficznej. Była to już XL Olimpiada Geograficzna.

W etapie szkolnym uczestniczyło kilkanaście osób. Każda z nich musiała napisać pracę na wybrany przez siebie temat geograficzny (jeden z czterech do wyboru).

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie osoby: Ewelina Niklas z klasy III C oraz Arkadiusz Buchowski z klasy I E. Arek wraz z Eweliną uczestniczyli w etapie okręgowym w Poznaniu w dniach 8 i 9 lutego tego roku zarówno w części pisemnej jak i drugiego dnia w części ustnej. Arek zajął drugie miejsce w okręgu wielkopolskim. Umożliwiło mu to udział w etapie centralnym w Puławach. Wielkopolskę reprezentowało 8 uczniów różnych szkół średnich.

Etap centralny odbył się w dniach 24-27 kwietnia w Puławskim Parku Naukowo- Technologicznym oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach. Po części pisemnej dla wszystkich uczniów zorganizowane zostały wykłady oraz zajęcia terenowe i konkursy.

Arek Buchowski został finalistą XL Olimpiady Geograficznej. Dzięki temu na maturze z geografii w zakresie rozszerzonym Arek uzyskał 100% punktów. Gratulujemy.

15 stycznia 2024
48. Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego