« powrót 13 czerwca 2017

Wyprawa do Pragi

05.06.2017 rankiem klasy IIa i IIg wybrały się na trzydniową wycieczkę szkolną do Kudowy Zdrój i Pragi.

05.06.2017 rankiem klasy IIa i IIg wybrały się na trzydniową  wycieczkę szkolną do Kudowy Zdrój i Pragi.

  Pierwszego dnia  przekroczyliśmy granicę naszego kraju. Punktem programu było zwiedzanie Adrspachu.   Zobaczyliśmy  przepiękne,  wyjątkowe oraz unikalne Skalne Miasto, które zostało wyrzeźbione przez Naturę. Naszej uwadze nie umknęły:  wodospady  i jezioro, które znajdowało się wysoko na szczytach skał.  Naszą główną atrakcją był jednak rejs  po tym jeziorku.  Po pełnym dniu wrażeń, zmęczeni podróżą, ale za to bardzo szczęśliwi zostaliśmy zakwaterowani w bardzo miłym i przytulnym  miejscu „Smoczy Dwór” w Lasówce.

     Drugiego dnia wypoczęci  i pełni  energii  wyruszyliśmy do Pragi.  Bardzo cieszyliśmy się, że możemy zwiedzić  stolicę Czech.  Zwiedzaliśmy m.in.:  Hradczany z katedrą św. Wita oraz Zamkiem Królewskim, Małą Strane  (Most  Karola), Stary Rynek z Ratuszem oraz Pomnik Jana Husa, Ogrody Wallenstaina),  Nowe Miasto z placem Wacława.  Następnie mieliśmy czas wolny, gdzie każdy mógł kupić sobie pamiątki, czeską czekoladę  oraz  konsumować  czeską potrawę. Zgodnie wszyscy stwierdzamy, że do tego miejsca trzeba wrócić.

   Następnego - już ostatniego - dnia  udaliśmy się do Kudowy Zdrój, gdzie  mogliśmy  odwiedzić   Park Zdrojowy. Spacerowaliśmy, podziwialiśmy widoki oraz spróbowaliśmy wody  ze źródeł mineralnych.  Mieliśmy również czas na naładowanie akumulatorówi posiłek. Po tych wszystkich atrakcjach ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

    Jak w to bywa w życiu, wszystko co miłe, dobre oraz przyjemne  szybko się kończy, ale na całe szczęście te piękne chwile i widoki zostaną w naszej pamięci na całe życie!

   Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom za sympatyczną atmosferę, dobry humor i uśmiechy.  Składamy podziękowania  kierowcy,  przewodnikom oraz Panu Jakubowi Stasińskiemu -  pilotowi wycieczki. Szczególne podziękowania należą  się naszym  opiekunom  prof. Jadwidze Świstak, prof. Annie Szponar-Krajewicz,  p.  Karinie Wsielewskiej oraz p. Mariuszowi  Włodarskiemu za cierpliwość, wytrwałość, troskę, opiekę i organizację wspaniałej wycieczki.    Jesteśmy też wdzięczni dyrekcji za to, że wyraziła zgodę na nasz wyjazd, bez tego by się nie obeszło!

Pamela Anna Wasielewska IIg

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka