Wygrany mecz matematyczny w Wolsztynie!

Dodano 10 listopada 2016
Wygrany mecz matematyczny w Wolsztynie!

„Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwie” – tak, cytując za Kazimierzem Górskim, można podsumować mecz matematyczny wygrany z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie.

Piękny słoneczny dzień, ale nastroje przed meczem raczej niezbyt optymistyczne (przynajmniej wśród nas – nauczycieli matematyki). Runda eliminacyjna dała nam wiele do myślenia. Zakończyliśmy ją na 13 miejscu, nieznacznie wygrywając z drużyną z Grodziska Wlkp. i odnosząc dużą porażkę w meczu eliminacyjnym z Wolsztynem. Na szczęście udało nam się awansować. Ale cóż – szczęście nie sprzyjało nam zbyt długo. Okazało się na naszym przeciwnikiem w kolejnej rundzie znów będzie drużyna z Wolsztyna. No cóż – jedziemy, ale jeszcze pamiętamy poprzedni mecz (porażka …).

Zaczynamy spotkanie: zadanie dla Wolsztyna (0p.), dalej my (10p.), potem znowu my (9p.), dalej Wolsztyn (0p.), a piłka cały czas w grze. My (nauczyciele) z minuty na minutę w coraz większym szoku. Niedowierzamy, że to Wy - nasi uczniowie. I koniec, po meczu. Wygrywamy 35,5:10 i awansujemy do ćwierćfinału w pięknym stylu.

Drużyno w składzie: Dominik Załuski (kapitan), Mateusz Bajstok, Marcin Kaczmarek, Albert Maćkowiak, Maciej Mikołajczak, Iwo Naglik, Paulina Nowak, Bartosz Przybył, Dominika Szymańska i Michał Turczynowski - dziękujemy, za to, że nas zadziwiacie, że dodajecie nam wiary i skrzydeł. Gratulujemy!

I od dziś pamiętamy „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwie”!!!

Anna Kwaśniewska

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024