« powrót 19 listopada 2017

Wojewódzki Konkurs "Polacy i Niemcy w Europie - reformacja 1517-2017"

15 listopada w budynku Collegium Novum Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłoszono wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu "Polacy i Niemcy w Europie - reformacja 1517-2017"

15 listopada w budynku Collegium Novum Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłoszono wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu "Polacy i Niemcy w Europie - reformacja 1517-2017", organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej oraz Instytut Filologii Germańskiej UAM.

Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać bardzo ciekawego wykładu prof. dr hab. Marii Wojtczak, którego temat brzmiał: „Polak katolik vs Niemiec ewangelik?”. Okazuje się, że kierujemy się jeszcze bardzo często stereotypami, odbiegającymi od prawdy i aktualnych badań społecznych.

W konkursie udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z wielkopolskich liceów, a także reprezentacje dwóch szkół średnich z województwa kujawsko – pomorskiego.

Nasze liceum reprezentowało dwoje uczniów z klasy 2F - Joanna Człapa oraz Tymoteusz Lis.

Miło nam zakomunikować, że Tymoteusz Lis otrzymał za swoją pracę jedno z trzech przyznanych przez jury wyróżnień. Gratulujemy!

Jednocześnie 15 listopada klasa II F uczestniczyła w cyklu wykładów na Wydziale Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Tematyka spotkań dotyczyła: studiowania w USA, humanistyki cyfrowej oraz korekty i redakcji tekstów.

Karolina Różczka

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka