Warto debatować

Dodano 23 czerwca 2014
Warto debatować

10 czerwca 2014 roku uczniowie Kolberga mieli okazję uczestniczyć w debacie oksfordzkiej. Spotkanie inaugurowało działalność Szkolnego Klubu Debatanckiego, który będzie funkcjonować w I LO od przyszłego roku szkolnego.
Z tej właśnie okazji gościliśmy pana Jana Piosika, który jest pomysłodawcą i koordynatorem Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Teza debaty brzmiała: Parlamentarzyści powinni otrzymywać wynagrodzenie w wysokości płacy minimalnej. Między sobą rywalizowały dwa zespoły: Jagoda Pawłowska, Dariusz Piotrowski, Paweł Linke, Alicja Lewandowska, którzy tworzyli grupę propozycji oraz Klaudia Woźniak, Maria Wojciechowska, Karolina Lembicz oponujące temu pomysłowi. Dyskusja wywarła ogromne wrażenie na publiczności. Widzowie entuzjastycznie reagowali na wskazywaną argumentację. Po burzliwych obradach jurorów zdecydowano, iż zwyciężyła grupa dziewcząt-opozycja. Debatantki otrzymały nagrody książkowe.

Mamy ogromną nadzieję, że to widowisko rozbudziło w Kolbergowiczach sympatię do debat oksfordzkich i od tej chwili będą wyczekiwać ich z niecierpliwością.

Z przyjemnością zapraszamy wszystkie klasy humanistyczne na kolejne starcie oksfordzkie, które odbędzie się 23 czerwca o godzinie 9.00 w sali nr 4. Temat brzmi: Polacy dobrze wykorzystali 25 lat wolności!

Karolina Lembicz

Olimpiada Zdrowia PCK