Uczniowie klasy Ic odebrali indeksy na UE w Poznaniu

Dodano 29 października 2016
Uczniowie klasy Ic odebrali indeksy na UE w Poznaniu

W środę, 26 października 2016 r. uczniowie klasy 1C pod opieką prof. Adama Rogalli oraz prof. Roberta Padurka wzięli udział w Inauguracji Roku Akademickiego dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach programu „Klasa Akademicka”. Uroczystość odbyła się w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Po uroczystym wprowadzeniu władz uczelni inauguracja rozpoczęła się od przemówień Dziekana Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, prof. Krzysztofa Malagi oraz Prorektora Uczelni ds. Edukacji i Studentów, prof. Anny Gliszczyńskiej-Świgło. Po przemówieniach władz nastąpił uroczysty moment wręczenia indeksów. Kolejnym punktem programu był wykład inaugurujący kolejny rok projektu, wygłoszony przez pracownika naukowego Uniwersytetu Ekonomicznego p. dr Monikę Naskręcką pt. „Nauka inna niż wszystkie … czyli 10 najciekawszych faktów o Ekonomii”. Słuchacze mogli dowiedzieć się, czym faktycznie jest ekonomia, mogli poznać historię myśli ekonomicznej, metody badawcze stosowane w ekonomii, zapoznać się z procesem badawczym oraz związkami nauki z życiem społecznym i gospodarczym. Inauguracja zakończyła się odśpiewaniem hymnu „Gaudeamus Igitur”. W ten sposób kolejna klasa oficjalnie przystąpiła do programu „Klasa Akademicka” realizowanego od kilku lat w naszej szkole.

Olimpiada Zdrowia PCK
29 kwietnia 2024