Uczennice Kolberga w finale VII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Dodano 20 kwietnia 2015
Uczennice Kolberga w finale VII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Małgorzata Maik z kl. 2a oraz Alicja Morawska z kl. 3e wzięły udział w finale tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez miesięcznik „Charaktery”. Rozgrywka finałowa odbyła się 18 kwietnia 2015r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.  Była ona uwieńczeniem wcześniejszych zmagań dziewczyn z tematyką psychologiczną. Małgosia i Ala, przygotowywane przez panią psycholog Karolinę Morawską,  przeszły bowiem eliminacje, które miały miejsce w marcu br., znajdując się tym samym w prestiżowym gronie 100 najlepszych uczniów z całej Polski (do udziału w pierwszym etapie zgłosiło się ponad 1700 uczniów z 300 szkół!).

Podczas finału w Warszawie uczennice podeszły do testu sprawdzającego szeroką wiedzę psychologiczną – obejmująca obszary od biologicznych podstaw zachowania, poprzez umysł, poznanie i emocje, po funkcjonowanie człowieka w grupie. Dziewczętom nie udało się zakwalifikować do etapu ustnego, jednak znalezienie się w wąskim gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu było wielkim sukcesem. Zdobyta wiedza psychologiczna, umiejętność wyciągania wniosków na temat zachowań interpersonalnych i intrapsychicznych na pewno zaś przyda się w codziennym życiu.

Udział w Turnieju Wiedzy Psychologicznej był ponadto świetną okazją do przypomnienia sobie najważniejszych zabytków Warszawy. Dzięki temu Małgosia i Alicja, pod opieką pana wicedyrektora Wojciecha Morawskiego, spędziły sobotni czas bardzo efektywnie. Ten intensywny dzień był wyczerpujący, ale  było warto, psychologia przekonuje bowiem, iż najlepszą receptą na zachowanie sprawnego umysłu jest jego poznawcze stymulowanie w różnorodnych okolicznościach.

Olimpiada Zdrowia PCK
29 kwietnia 2024