Szczerze powiedz mu „przepraszam”.

Dodano 02 grudnia 2014
Szczerze powiedz mu „przepraszam”.

W piątek, 21 listopada 2014 roku Koło Przyjaciół Biblioteki „COOLturka” odwiedziło przedszkolaków z Zespołu Szkół nr 2 w Kościanie. Naszym celem było przeczytanie dzieciom historii o Kubusiu Puchatku pt.: „Bardzo przepraszam” oraz zaśpiewanie piosenki i wspólna zabawa. Do tych odwiedzin przygotowywaliśmy się 2 tygodnie. Nasze próby odbywały się w szkolnej bibliotece. Pod opieką Pani prof. Elżbiety Książyk oraz Pani prof. Iwony Orlik ćwiczyliśmy wesoły śpiew i wzorcowe czytanie. W spotkaniu z przedszkolakami wzięli udział uczniowie z klasy I g:  Klaudia Urbaniak, Anna Szymkowiak, Daria Krawczyk, Alicja Walenczewska, Paulina Sieracka, Monika Harendarz, Anna Konieczna, Joanna Ratajczak, Paulina Filipiak oraz Kacper Konik.

Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na nasze przybycie. Gdy staliśmy przed salą, z niepokojem spoglądały w naszą stronę, w oczekiwaniu na nasze wejście. Krótkiej bajki słuchały z zaciekawieniem. Naśladowanie naszych ruchów do piosenki również nie sprawiło im wielkiego problemu. Dzieci śmiały się i chętnie bawiły z nami. Nam, jak i przedszkolakom, ten czas przysporzył wiele radości. Na zakończenie spotkania podarowaliśmy maluchom kolorowanki z wizerunkiem Kubusia Puchatka. Dzieci pożegnały nas licznymi oklaskami, euforią i uściskami. Mamy nadzieję, że to nie pierwsze i nie ostatnie nasze spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami!

Alicja Walenczewska, kl.1 g

2024 Rokiem Czesława Miłosza
17 kwietnia 2024
2024 Rokiem Czesława Miłosza
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024