Święto pracowników oświaty

Dodano 19 października 2023
Święto pracowników oświaty

18 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodzonego 14 października. To właśnie w tym roku minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.
Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrała Pani Dyrektor. Pani Małgorzata Andersz okazała uznanie dla wszystkich nauczycieli, nazywając ich "artystami i rzeźbiarzami dusz ludzkich", złożyła życzenia za trud oraz poświęcenie wkładane przez nich na co dzień w swoją pracę, a także wręczyła zasłużone nagrody pracownikom szkoły. Wielokrotnie podkreśliła również rolę uczniów w budowaniu wspólnoty, jaką jest nasze liceum.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Pan Burmistrz – Piotr Ruszkiewicz, były Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Mariusz Banasiak  oraz jej nowo wybrana Przewodnicząca – Pani Magdalena Jakubowska.
Uczniowie Kolberga natomiast znów zachwycili oprawą artystyczną, tym razem stawiając na bardziej rockowy repertuar, ale nie obyło się też bez pełnych melancholii wykonań. Wystąpili: Jakub Pawlisiak (perkusja), Martyna Mierzyńska (fortepian, keyboard), Zosia Oleszak (wokal), Magdalena Walczak (wokal), Anastazja Górna (wokal), Mikołaj Przedwojski (gitara), Olga Stanisławiak (wokal), Jędrzej Kościański (wokal), Bohdan Yakovenko (skrzypce), Wiktoria Biała (gitara basowa, wokal) oraz Wojciech Domagała (gitara).
Cała akademia była niewątpliwie, jak stwierdziła Pani Dyrektor, artystyczną ucztą.

Maria Grzelka, Julia Mania, Julia Stasiak – klasa 3D

Olimpiada Zdrowia PCK