Rozwiń skrzydła

Dodano 27 kwietnia 2016
Rozwiń skrzydła

"Niektórzy lubią poezję, inni prozę..." tak można by sparafrazować słowa wiersza Wisławy Szymborskiej i odnieść je do uczniów i absolwentów Kolberga. Zdecydowanie prozę wolą uczennice, które w ostatnią sobotę, 23 kwietnia 2016 roku w pięknej sali leszczyńskiego ratusza odbierały nagrody za prace w tej właśnie dziedzinie literatury. Wojewódzki Konkurs Literacko - Fotograficzno - Plastyczny "Małe KONFRONTACJE 2016" zorganizowało już po raz piętnasty Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury. Celem konkursu, adresowanego do dzieci i młodzieży województwa wielkopolskiego, jest odkrywanie talentów, uzdolnień, możliwości wyrażania siebie w trzech dziedzinach: literackiej, fotograficznej i plastycznej. W konkursie literackim wzięło udział 120 autorów. Cieszy zatem fakt, iż w "złotej dziesiątce" laureatów znalazły się dwie uczennice Kolberga: Magdalena Bródka z klasy 3f oraz Natalia Górniak z klasy 1e, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Wyrzykiewicz z klasy 1e. Serdecznie gratuluję sukcesu wszystkim uczennicom. Tegorocznej maturzystce, Magdalenie, dwukrotnej finalistce Konkursu Humanistycznego Scrinium życzę powodzenia na egzaminach maturalnych (szczególnie z języka polskiego) oraz realizacji najśmielszych planów!

Agnieszka Podgórska

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024