Rok Kolberga

Dodano 25 stycznia 2014
Rok Kolberga

W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Oskara Kolberga.

Oskar Kolberg - kompozytor i folklorysta o najbogatszym dorobku w dziewiętnastowiecznej Europie – utrwalił, w wydanych za życia 33 tomach monografii regionalnych, wierny obraz polskiej sztuki i kultury ludowej.

Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z wystawą z okazji 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga. Ekspozycja znajduje się w holu szkoły na parterze i przybliża postać Patrona Naszego Liceum. Więcej informacji dotyczących życia i twórczości Oskara Kolberga można uzyskać w bibliotece.

Patron Naszego liceum jest także Patronem Roku 2014. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą sylwetką najwybitniejszego polskiego etnografa XIX wieku oraz programenm obchodów: http://www.kolberg2014.org.pl/pl/2014/aktualnosci

2024 Rokiem Czesława Miłosza
17 kwietnia 2024
2024 Rokiem Czesława Miłosza
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024