Przedstawienie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano 16 marca 2015
Przedstawienie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W czwartek 12 marca odbył się w naszej szkole koncert upamiętniający „Żołnierzy Wyklętych”.  Młodzi artyści przygotowali bardzo barwny, interesujący, a zarazem pouczający program. Widownie spektaklu stanowili uczniowie klas o profilu humanistycznym i lingwistycznym, ze wszystkich roczników. Była to dla nich na pewno  bardzo cenna lekcja patriotyzmu, pełna wzruszeń i zadumy godnej uczniów naszego  liceum. Dzięki  przedstawieniu lepiej zrozumieli i poznali cichych bohaterów naszej przeszłości, pokazali to swoją żywiołową reakcją i falą oklasków która stanowiła nie lada komplement dla aktorów. Na zakończenie warto nadmienić, że inicjatywa przedstawienia wyszła od dwójki uczennic z klas III Julii Kużdowicz i Darii Strużyńskiej. Funkcję opiekuna grupy sprawował prof. Janusz Grupiński.

Bartosz Smoczyk, klasa Ig

Zdjęcia: Joanna Pluta, kl. 3e; Dominika Szynkowska, kl. 2g