Podsumowaliśmy kolejny owocny rok

Dodano 25 czerwca 2016
Podsumowaliśmy kolejny owocny rok

Coś się kończy…

Słowa Pani Dyrektor Małgorzaty Andersz: Droga młodzieży rok szkolny 2015/2016 powoli zamykam z pełnym przekonaniem, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego są wyjątkowi, a ich sukcesy są tego dowodem. Zatem czas na wakacje”, wypowiedziane w piątek 24 czerwca 2016 roku, w dobitny sposób podkreślają, że kolejny owocny rok pracy za nami!

Piątkowa uroczystość bogata była w wyjątkowe chwile. Pani Dyrektor zaprezentowała listę dydaktycznych dokonań – mogliśmy przypomnieć sobie o sukcesach, których byliśmy świadkami i uświadomić, że każdy z nas w minionych miesiącach odnosił zwycięstwa. Goście: Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana – p. Piotr Ruszkiewicz, Proboszcz Parafii Farnej ks. Czesław Bartoszewski i Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Monika Tomczyk dziękowali za wytężoną pracę uczniom, profesorom i pracownikom szkoły oraz życzyli wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

Po przemówieniach wręczone zostały nagrody – świadectwo z wyróżnieniem w bieżącym roku szkolnym uzyskało aż 104 licealistów z klas pierwszych i drugich. Imponujący wynik najlepiej dowodzi, że był to rok owocny w sukcesy.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było także okazją do wręczenia wyjątkowych wyróżnień – Honorowych Tytułów „PRZYJACIEL SZKOŁY”. Zgodnie z decyzją kapituły nagrody zostały przyznane: Księdzu Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu, Pani Monice Tomczyk – Przewodniczącej Rady Rodziców, Firmie Nenufar Club Sp. z o. o. (nagrodę odebrał Pan Prezes Jerzy Stachowiak) oraz Panu Filipowi Bączkiewiczowi - właścicielowi Profesjonalnego Studia Foto-Video „FILIPSON” (nagroda zostanie odebrana w późniejszym terminie).

 

Społeczność szkoły podziękowała także odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Barbarze Siejek – która przez wiele lat związana była z naszą szkołą jako pracownik obsługi.

Uroczystość zakończyła się wspaniałym występem artystycznym – licealiści oraz absolwenci przypomnieli wyjątkowe chwile mijającego roku szkolnego oraz zaprezentowali się w bardzo rozrywkowym muzycznym repertuarze. Gratulujemy i dziękujemy!

 

Coś się zaczyna…

Przed nami 68 dni wakacyjnego relaksu… ale także remontu boiska szkolnego! Niech będzie to czas owocny w bezpieczne i niezapomniane podróże, wypoczynek i radość! Ponownie spotkamy się w szkolnej auli już 1 września!

PIĘKNYCH WAKACJI – chwilo trwaj!

 

Wojciech Morawski

 

Zdjęcia: prof. Robert Padurek

Filip Malikowski, kl. 2a

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !