Otwórzmy Serca

Dodano 14 marca 2018
Otwórzmy Serca

W najbliższy weekend, czyli od 16 do 18 marca Kościan stanie się stolicą ludzi o dobrym sercu. Wszystko za sprawą chęci pomocy p. Maciejowi Zielonce – nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 4 i Michalinie Zarzyckiej - uczennicy tejże szkoły. Oboje zmagają się z chorobą nowotworową. Znajomi, przyjaciele czy też ludzie chcący pomóc w sposób bezinteresowny zorganizowali trzydniowy festyn, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie Michasi i p. Zielonki.

Na Kościaniaków czekać będzie wiele atrakcji. W piątek od 10.30 można przyjść na Stadion Miejski i kibicować sztafecie, która chce przebiec 250 km w 24 godziny. Wieczorem, dla osób, które lubią się zmęczyć i „dać w kość” swojemu ciału siłownia Art Fitness organizuje trening obwodowy.

W sobotę społeczność biegaczy kościańskich zaprasza na parkrun – darmowy bieg, z pomiarem czasu. Do pokonania jest 5 – kilometrowa pętla wytyczona na terenie Parku Miejskiego. Trasę tą można przebiec, przejść z „kijkami” lub w formie spaceru.Później odbędzie się m.in. finał 24- godzinnej sztafety, mecz koszykówki czy koncert charytatywny, podczas którego występować będą uczniowie naszego liceum.

W niedzielę odbędzie się turniej piłki nożnej chłopców oraz koncert, w którym wystąpią m.in. Flow Garden, Manufaktura czy Joanna Dudkowska feat. Kova.

Szkoła też chce pomóc p. Maciejowi i Michasi w walce z nowotworem, dlatego w dniach 22 i 23 marca na terenie Liceum będzie prowadzona zbiórka pieniędzy. Pieniądze będzie można wrzucać do puszek podczas przerw. Jedna z nich będzie znajdowała się w okolicach pokoju nauczycielskiego, natomiast druga na parterze w holu szkoły.

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !