OPOWIEŚĆ WIGILIJNA w wykonaniu klasy IIg

Dodano 08 stycznia 2015
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA w wykonaniu klasy IIg

W piątek, 19 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II g pod kierunkiem pani profesor Moniki Bączkowskiej wystawili przedstawienie ''Opowieść Wigilijna'' wg Charlesa Dickensa.

Historia Scrooge'a to dzieje osoby zgorzkniałej, wrednej, skąpej, nienawidzącej Świąt Bożego Narodzenia. W nocy 24 grudnia nawiedzają go trzy duchy, które ukazują mu różne etapy jego życia i to jak zmieniał się pod wpływem pieniędzy, władzy.

Przygotowania do przedstawienia trwały dwa miesiące, oprócz fenomenalnego występu młodych artystów, świąteczny charakter nadały doskonale wykonane dekoracje oraz zaprezentowane rekwizyty.

Sala konferencyjna nie mogła pomieścić widzów, którzy przybyli na premierowy występ.

Warto wspomnieć, że przedstawienie wykonane było w języku angielskim i przeszło do historii naszej szkoły jako pierwsze świąteczne przedstawienie w języku angielskim.

Klasa II G chciałaby bardzo podziękować wszystkim za przybycie, a największe ukłony kieruje w stronę prof. Moniki Bączkowskiej, która dzielnie wspierała uczniów w pracy artystycznej.

Dominika Szynkowska

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024