NOC BIOLOGÓW

Dodano 16 stycznia 2015
NOC BIOLOGÓW

W piątek, dnia 9 stycznia 2015 roku, uczniowie klas biologicznych, pod opieką pani profesor Janiny Wawrzyniak i pani psycholog Karoliny Morawskiej, wzięli udział w Nocy Biologów na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jest to jedyna noc w roku, gdy ludzie zainteresowani tajemnicami biologii, mogą wysłuchać ciekawych wykładów, obejrzeć wystawy, brać udział w zajęciach praktycznych i w konkursach.

Wykłady, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, dotyczyły mitochondriów, wątrobowców, źródeł energii odnawialnej i fitoremediacji, ale oferta naukowców była bogata w wiele innych zagadnień, np. tajemnice roślin, żywność modyfikowana genetycznie, a nawet zagadkowa entomologia sądowa.

Nasi uczniowie czynnie włączali się w quizy biologiczne, a troje najbardziej aktywnych otrzymało upominki.

Poza tym w czasie przerwy można było obejrzeć liczne wystawy, a bardziej odważni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z wężami i jaszczurkami.

Kinga Skoracka, kl. IIe