Mistrzynie i Mistrzowie sceny po pierwszej PREMIERZE!

Dodano 07 grudnia 2014
Mistrzynie i Mistrzowie sceny po pierwszej PREMIERZE!

Ponad sto osób przyjęło zaproszenie i przybyło do kościańskiego „KOLBERGA” w piątek, 5 grudnia 2014 r. na premierę sztuki pt. „Serenada”. W niecodziennej scenerii szkolnego korytarza, w przestrzeni klatki schodowej, siedmioro młodych artystów zaprezentowało mistrzowski, artystyczny kunszt. Pięcioro aktorów: Jagoda Musielak (BLOND), Zuzanna Braszak (BRUNA), Alicja Lewandowska (RUDA), Jakub Wąsik (KOGUT) i Adam Chudziński (LIS) oraz dwóch muzyków: Marcin Wasielewski i Wojciech Szajek odwzorowało nastrój wypełnionego groteską i ironią tekstu Mrożka. Sztuka podejmowała temat relacji damsko-męskich. Trzy KURKI z wielką gracją i wdziękiem  kokietowały LISA, oszukiwały KOGUTA, walczyły o męskie uwielbienie. Również Panowie – zarówno LIS jak i KOGUT – niczym linoskoczkowie nad przepaścią – rywalizowali o zajmowaną pozycję „w stadzie”. Finałowa scena – zbrodnia, której dokonał chytry zalotnik - ukazała prawdę o świecie (nie?)codziennych interakcji. Po raz kolejny można było się przekonać, że w świecie zwycięża ten, kto posiada retoryczny talent, spryt i wdzięk.

Przedstawienie zostało owacyjnie przyjęte przez publiczność. Mistrzowska gra, muzyczne wyczucie, młodzieżowa swoboda wykonania – to tylko niektóre z wrażeń i recenzji, jakie można było usłyszeć na temat występu młodych artystów.

William Szekspir stwierdził, że „Świat jest teatrem, aktorami ludzie”. Spoglądając na talent, artystyczny wdzięk i umiejętności artystów z „KOLBERGA” można być przekonanym, że będą potrafili się wcielić w każdą rolę w sposób mistrzowski.

Mam nadzieję, że już wkrótce ponownie będziemy mogli ICH podziwiać. Artyści obiecali, że na jednej premierze nie poprzestaną. Serce rośnie, gdy się współpracuje z tak kreatywną młodzieżą!

Wojciech Morawski
Opiekun grupy teatralnej

Zdjęcia: Marta Michałowska

W załączeniu (na dole strony) MATERIAŁ OPUBLIKOWANY W RADIU ELKA (autor - red. B. Klupś)

"Serenada" Mrożka w kościańskim liceum - materiał opublikowany na stronie koscian.naszemiasto.pl

PREMIERA w KOLBERGU Materiał opublikowany w portalu ELKA.PL

Czytaj także

Kolbergowskie debaty
23 marca 2023
Kolbergowskie debaty
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolejny sukces Kolbergowicza!
20 marca 2023
Kolejny sukces Kolbergowicza!