Lekcja poezji w klasie 1g

Dodano 06 grudnia 2023
Lekcja poezji w klasie 1g

W listopadowy poranek, w klasie 1g, przy współpracy z biblioteką szkolną, odbyło się spotkanie z Poetką, Bibliotekoznawcą, Biblioterapeutką, Absolwentką Kolberga, Panią Arletą Frąckowiak.

„Dostałam rolę

W teatrze życia

Włożyłam sukienkę z pajęczej nici

Moje włosy

Zakwitły kwiatami…” – jest to fragment pięknego wiersza autorstwa naszego Gościa. W zaplanowanej i starannie przygotowanej lekcji poezji udział wzięli także polonistka Agnieszka Podgórska, nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Książyk oraz realizujący rozszerzony program nauczania języka polskiego uczniowie klasy 1g.

Nasz Gość okazał się bardzo miły, potrafił wzbudzić w uczniach zainteresowanie. Poetka czytała wiersze, rozmawiała z nami, a nawet rozbawiała trafnymi spostrzeżeniami. Uśmiech na naszych twarzach wzbudziły także utwory dla dzieci.

Ciekawym punktem lekcji poezji było zaproponowane przez Autorkę ćwiczenie. W listopadowy poranek wszyscy mogli stać się poetami dzięki otrzymanym kopertom, które zawierały teksty Pani Frąckowiak pocięte na wyrazy. Z wyrazów tych należało… ułożyć własne teksty. Okazało się, że wśród uczniów klasy 1g kryją się prawdziwi poeci. Pokazały to odczytane głośno przez chętne osoby ciekawe wiersze. Pani A. Frąckowiak bardzo  się one spodobały.

Godzina lekcyjna minęła zbyt szybko. Nie zabrakło wspomnień o Liceum, pracy bibliotekarza oraz biblioterapeutki. Na zakończenie podziękowaliśmy naszemu Gościowi  za interesujące spotkanie oraz poprosiliśmy o wpis do Księgi Pamiątkowej Szkoły.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej
07 listopada 2023
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Tschuff "
Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską
14 listopada 2023
Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską
“Jak (nie) wszedłem na Kilimandżaro, a po kilku tygodniach zdobyłem Himalaje.”
15 czerwca 2022
“Jak (nie) wszedłem na Kilimandżaro, a po kilku tygodniach zdobyłem Himalaje.”