Kolbergowska Debata Oksfordzka

Dodano 22 września 2015
Kolbergowska Debata Oksfordzka

W piątek, 11 września odbył sięTurniej Debat, w którym brali udział licealiści z Kolberga. Mimo że to dopiero początek roku szkolnego, uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym. Publiczność bacznie obserwowała zawodników i uważnie słuchała ich jakże trafnych argumentów. Patronat nad turniejem objęło Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego, które ufundowało nagrody. Ostatecznie najlepszym mówcą został Paweł Linke, a triumfowała drużyna w składzie: Zuzanna Braszak, Mikołaj Ciseł, Dariusz Piotrowski oraz Paweł Linke. Poziom każdej debaty był wyrównany, a rywalizacja była zacięta. O wyniku zdecydowało doświadczenie, warto wspomnieć, że wygrana drużyna to WICEMISTRZOWIE  Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Debaty oksfordzkie to wspaniały trening przed maturą ustną z języka polskiego, uczestnicy zdobywają doświadczenie, pokonują tremę. Nasi mówcy dzięki takim ćwiczeniom z pewnością poradzą sobie w sali egzaminacyjnej. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy w stronę organizatorów i wszystkich, którzy swoją pracą pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Szczególnie dziękujemy Profesorowi Januszowi Grupińskiemu!

Dominika Szynkowska

Zdjęcia: Joanna Bartkowiak i Dominika Szynkowska klasa IIIg