Kampania społeczna „Drugie życie”

Dodano 31 października 2016
Kampania społeczna „Drugie życie”

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Drugie życie”, której celem jest promowanie transplantacji, przekazywanie informacji o roli przeszczepów, popularyzowanie oświadczeń woli. Wolontariusze, poprzez ciekawe i różnorodne akcje, mają dotrzeć do jak największej liczby osób.      W różnych częściach Polski 26 października odbyła się inauguracja kampanii. Koordynatorem akcji edukacyjnej w naszym liceum jest grupa uczennic należących do szkolnego koła PCK. Wolontariuszki zorganizowały własną wersję "fotobudki" - każdy z uczniów mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z modelami narządów, które można przeszczepić. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem klas o profilu biologicznym. Mamy nadzieję, że dzięki niezastąpionym wolontariuszkom wśród naszych uczniów wzrośnie świadomość jak ważna jest transplantologia.

Zdjęcia: Kinga Nowacka, kl. 2a

Olimpiada Zdrowia PCK