Kampania "Drugie życie"

Dodano 25 października 2014
Kampania

Dnia 26.10.2014 w naszej szkole rozpoczyna się kampania "Drugie życie" organizowana przez Fresenius Medical Care Polska. Ma ona na celu informowanie społeczeństwa w temacie transplantacji narządów, promowanie idei transplantacji oraz walkę z mitami, przekłamaniami dotyczącymi tego tematu. Akcja ma zmienić negatywne nastawienie do przeszczepów, które sprawia, że z tej metody leczenia korzysta dziś mniej osób niż powinno.
Pierwsza edycja akcji "Drugie życie" odbyła się wiosną 2009 roku w Poznaniu. Do czerwca 2014 roku w działania realizowane na terenie siedmiu województw zaangażowało się ponad 200 tys. uczniów z 540 szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież realizując własne pomysły na promocję transplantacji rozdała ponad 600 tys. oświadczeń woli.
W tym roku szkolnym I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie ma zaszczyt być jedną z trzydziestu szkół województwa wielkopolskiego, które zostały zakwalifikowane do udziału w kampanii.
Koordynacją tego przedsięwzięcia w naszym liceum zajmuje się pięcioosobawa grupa uczennic z klasy pierwszej należąca do szkolnego koła PCK.
Wszelkie informacje o kampanii i jej organizatorach znajdują się na stronie internetowej www.drugiezycie.eu.

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024