Jakub Wąsik laureatem konkursu "Supermatematyk"

Dodano 23 czerwca 2015
Jakub Wąsik laureatem konkursu

Zmierzył się z trudnymi zagadnieniami matematycznymi, wykazując się talentem matematycznym, pomysłowością, wytrwałością i dokładnością obliczeniową. W końcowej klasyfikacji Kuba zajął wysokie - ósme miejsce w kategorii klas drugich.

„Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno. Piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby” Bertrand Russell – te słowa stanowiły motto podczas uroczystości wręczenia pucharów, dyplomów i nagród, która odbyła się 23 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni, czyli jak to zostało podkreślone przez organizatorów - „najlepsi z najlepszych”, mieli również okazję uczestniczyć w wycieczce do zakładu Flex Films Europa, zajmującego się produkcją nowoczesnej folii poliestrowej.

Zajmując czołowe miejsce w konkursie „Supermatematyk”, Jakub Wąsik znalazł się w gronie najlepszych matematyków wśród uczniów liceów naszego województwa. Serdecznie gratulujemy mu tego sukcesu!

Anna Kwaśniewska

Olimpiada Zdrowia PCK