Jak zwierzęta widzą, słyszą i bawią się?

Dodano 13 czerwca 2014
Jak zwierzęta widzą, słyszą i bawią się?

Dnia 28.05.14r w naszej szkole odbył się finał projektu w ramach programu „e-Szkoła, moja Wielkopolska” . W zajęciach udział brały uczennice z klasy 1D: Beata Antkowiak, Weronika Bartkowiak, Klaudia Bussler, Marta Chłapowska, Małgorzata Drzewiecka, Sandra Kasperska,  Klaudia Schoepe, Marta Michałowska, Jagoda Musielak, Ewa Smelkowska oraz Magdalena Wojtkowiak pod opieką profesora Dariusza Kinala.

Podczas  finału naszego projektu postanowiliśmy zwrócić się do najmłodszych. Dla przedszkolaków oraz uczniów klasy III zorganizowaliśmy festyn pod przewrotnym tytułem "Folwark zwierzęcy". Dzieci w I części wizyty w naszej szkole miały spotkanie z panią Martą Grześkowiak, która zaprezentowała oryginalne rasy psów ze swojej hodowli. Dzieci oraz młodzież naszego liceum mogła zobaczyć między innymi: chow chow, buldoga francuskiego, shar pei, shih tzu oraz cane corso italiano Prezentując swoje psy,  pani Marta szczególną uwagę zwróciła na psią psychikę, podkreśliła,  jak ważne jest odpowiedzialne postępowanie człowieka wobec psa. Zaprezentowała również jak dbać o czworonogi.

W II części spotkania dzieci obejrzały fragmenty naszego projektu, między innymi wzruszający teledysk ze schroniska w Gaju. Wzięły również udział w quizie przygotowanym przez uczestniczki projektu. Zobaczyły inne domowe zwierzęta: koty, królika, chomika, psy i dwie papugi.

Więcej informacji o działalności naszego projektu znajdziecie na stronie internetowej http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/liceum1-koscian/albatros/

Zachęcamy również do głosowania od 1 lipca.

Olimpiada Zdrowia PCK
29 kwietnia 2024