Akcja "KOLBERG POMAGA"

Dodano 23 grudnia 2013
Akcja

Zakończyła się akcja pt. „Kolberg pomaga”. Zbieraliśmy pluszaki, książki, zabawki, gry, słodycze, artykuły papiernicze i płyty z bajkami. Po wielu ciężkich dniach, kiedy kompletnie nie mieliśmy już siły na nic, jakoś zebraliśmy się i zaczęliśmy poważną pracę. Po przyniesieniu wszystkich podarunków do jednego wielkiego kartonu do sali nr 19, zdaliśmy sobie sprawę, ile tego jest. Nie mogliśmy uwierzyć! Ochoczo zaczęliśmy grupować dary, które przynieśli nasi koledzy i koleżanki. I tu pojawił się problem: jak my to rozdzielimy? Po kilku próbach jakoś nam się to udało. Stwierdziliśmy, że z wcześniej uzbieranych pieniędzy na jakąkolwiek akcję charytatywną, zakupimy jeszcze kilka dodatkowych artykułów. Poszło nam to dość sprawnie, więc w radosnym uniesieniu zanieśliśmy do naszej sali i zapakowaliśmy to w jeszcze kilka toreb i kartonów. Niestety, okazało się, że nie umiemy owijać kartonów papierem ozdobnym. Jednak wymyśliliśmy jakiś sposób i cudem nam się to udało. Następnego dnia poszliśmy już z paczkami do Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie, gdzie pani Magda Wróblewska bardzo się cieszyła z prezentów dla dzieci. Była naprawdę zdziwiona, gdy zobaczyła ilość tych wszystkich podarunków. Później wyruszyliśmy do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, w którym też zostawiliśmy kilka ogromnych pakunków. W piątek (20 grudnia), uczniowie z naszej klasy mieli okazję przygotować występ dla chorych dzieci z oddziału dziecięcego Miejskiego Szpitala w Kościanie. Dla nich przynieśliśmy zakupione artykuły, gdyż takie są przepisy obowiązujące na terenie szpitala. Dzieci wraz z paniami pielęgniarkami bardzo cieszyły się z prezentów.

Dzięki uczniom naszego pięknego liceum mogliśmy podarować dzieciom uśmiech i radość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonej akcji. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie inicjatywa uczniów z naszej klasy, pomoc pani psycholog Karoliny Morawskiej i pani wychowawczyni prof. Magdaleny Jakubowicz.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim profesorom, pracownikom szkoły i uczniom, którzy wzięli udział w tym szczytnym przedsięwzięciu, a w szczególności klasom 3a, 2b , Id i Ig .

Uczniowie klasy IF

Olimpiada Zdrowia PCK