5 edycja akcji KOLBERG POMAGA

Dodano 23 grudnia 2015
5 edycja akcji KOLBERG POMAGA

Klasa IIIF wraz z Samorządem Szkolnym już po raz 5 zorganizowała akcję charytatywną KOLBERG POMAGA. Celem akcji była pomoc najuboższym mieszkańcom powiatu kościańskiego. W tym roku zebraliśmy zabawki, ubranka, produkty do pielęgnacji najmłodszych a także żywność długoterminową. Produkty, które podarowali K olbergowicze trafiły do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie,Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz do Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie. Warto dodać, że klasy IA oraz IIIF zorganizowały klasową zbiórkę pieniędzy, za które uczniowie zakupili ubrania, zabawki, pluszaki itp. W tegorocznej akcji zebraliśmy aż 28 kartonów z darami ,które 21 grudnia zostały przekazane ośrodkom. W tym roku do akcji przyłączyło się przedsiębiorstwo SPA s.p z.o.o.  oraz Pani Weronika Dobrzyńska. Dla najaktywniejszych klas sponsorzy przygotowali drobne upominki. Za pomoc przy akcji Serdecznie Dziękujemy sponsorom, a także wszystkim Profesorom i Uczniom naszej szkoły.

Klasa IIIF już po raz ostatni zorganizowała akcję charytatywną 'KOLBERG POMAGA', za te 3 lata wspólnej pracy klasa chciałabym podziękować za każdą przekazaną maskotkę czy zabawkę dla potrzebujących dzieci wszystkim Profesorom, Uczniom a także Absolwentom. Gdyby nie Wasze dary, akcja nie mogłaby w ciągu 3 lat pomóc tak wielu osobom. Wspólnie akcja KOLBERG POMAGA pomogła ok. 3 tysiącom osób z powiatu kościańskiego, a także z Ukrainy i Madagaskaru. Chcielibyśmy, by akcja była dalej kontynuowana, a uczniowie naszej szkoły byli zawsze wrażliwi na pomoc potrzebującym.

Alicja Lewandowska z klasy IIIf

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Kościanie