Śladami średniowiecza

Dodano 17 kwietnia 2024
Śladami średniowiecza

Średniowiecze trwało ponad tysiąc lat. Niemal tyle samo, co wszystkie epoki razem wzięte. Niestety okres ten postrzegano w bardzo stereotypowy sposób. Epitet średniowieczny nadal bywa synonimem zacofania i ciemnoty. Próbę odczarowania średniowiecznych stereotypów podjęli uczniowie klasy IF, którzy zrealizowali projekt ,,Śladami średniowiecza". Głównym celem przedsięwzięcia było wzbogacenie wiedzy na temat epoki krzyża i miecza. Uczniowie zajęli się takimi tematami jak: ars moriendi, średniowieczne widowiska, historiogafia, hagiografia, zamki, katedry, etos rycerski. Przygotowali blogi, vlogi, podcasty, prezentacje, makiety. Podsumowaniem projektu będą odwiedziny w największym z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków - zamku w Malborku.

M.Marcinkowska

Olimpiada Zdrowia PCK