Eskapady z Kolbergiem

24 maja 2017

Spływ kajakowy klasy IB

W czwartek dnia 18 maja, klasa IB pod opieką wychowawcy Prof. Anny Kwaśniewskiej i Prof. Mai Grzymały uczestniczyła w spływie kajakowym na trasie Gniewowo-Kiełczewo.

23 maja 2017

Badania przyrodnicze w plenerze

W dniu 15 maja uczniowie klas II d i I e pod opieką pani profesor Janiny Wawrzyniak i pani profesor Brygidy Liberskiej-Stefan wzięli udział w zajęciach terenowych, które odbyły się w stacji badawczej UAM znajdującej się w Jeziorach na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego

07 maja 2017

Wyprawa historyczna klasy 2f

Symboliczne pożegnanie ze Średniowieczem i równie symboliczne powitanie Epok Nowożytnych – tak można by było określić historyczną wyprawę, którą odbyła klasa II F we wtorek 25 kwietnia br.

29 kwietnia 2017

Wyprawa do Katynia 2017

Reprezentacja KOLBERGA uczestniczyła w Katyńskim Marszu Pamięci zorganizowanym przez Stowarzyszenie Współpracy ze Wschodem Memoramus

27 kwietnia 2017

BUNDESTAG I BERLIN – KOLEJNA WIZYTA

„Witajcie, moi kochani!” – okrzykiem radości przywitał nas deputowany do niemieckiego parlamentu pan Marcus Held. Grupa, która tym razem udała się do Berlina była bardzo liczna – 45 uczniów i troje nauczycieli. Spotkaliśmy się nie tylko z niemieckim posłem, ale także zwiedziliśmy centrum miasta i zrobiliśmy trochę (niektórzy sporo) zakupów w ulubionym centrum handlowym Primark. Ale po kolei.

09 kwietnia 2017

Lekcja astronomii, filozofii i historii…

Wspomnienia z wyprawy do Torunia uczniów klas: 2e i 3f.

15 lutego 2017

Obóz narciarski 2017

W trakcie ferii zimowych uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie mieli możliwość wzięcia udziału w tradycyjnym obozie narciarsko-snowboardowym, organizowanym po raz kolejny od wielu lat. Organizatorem wyjazdu był UKS „Hellada” przy I LO w Kościanie