Pielęgniarka szkolna

mgr Agata Szwarc

Zapraszam uczniów do korzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych w każdą środę od 1430 do 1600

Agata Szwarc, pielęgniarka szkolna, dietetyk.

Godziny przyjęć

Profilaktyka grypy A/H1N1

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Standardy postępowania w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami sprawowanej przez pielęgniarkę szkolną:

1. Przeprowadzanie testów przesiewowych i kierowanie postępowaniem poprzesiewowym w stosunku do uczniów z dodatnimi wynikami testów.
  2. Przygotowanie profilaktycznych badań lekarskich uczniów, analiza i wykorzystywanie ich wyników.
  3. Poradnictwo czynne dla uczniów z problemami zdrowotnymi, szkolnymi i społecznymi.
  4. Prowadzenie edukacji zdrowotnej uczniówi ich rodziców oraz uczestnictwo w szkolnych programach profilaktyki i promocji zdrowia.
  5. Współdziałanie z dyrekcją i pracownikami szkoły oraz powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczna w zajkresie tworzenia w szkole środowiska nauki i pracy sprzyjającego zdrowiu uczniów i pracowników.
  6. Udzielanie uczniom i pracownikom szkoły pomocy medycznej w urazach i nagłych zachorowaniach.
  7. Przestrzeganie prawa ucznia do informacji, prywatności, intymności i poszanowania godności osobistej oraz zachowanie tajemnicy, zgodnie z prawami pacjenta.