« powrót 29 kwietnia 2017

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW KOLBERGA 2017

W piątek, 28 kwietnia 2017 r. kolejny rocznik absolwentów zakończył edukację w KOLBERGU.

„Nie odnajdzie więcej nas, ta sama chwila..” – słowami znanej piosenki można podsumować piękny a zarazem wzruszający dzień Pożegnania Absolwentów Kolberga rocznika 2014-2017. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Michał Jurga – Burmistrz Kościana, Pan Piotr Ruszkiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Pan Marek Wyrzykiewicz – Przewodniczący Rady Rodziców.  Na samym początku spotkania - zgodnie z tradycją szkoły - maturzyści przekazali Sztandar Liceum kolejnemu rocznikowi.

191 absolwentek i absolwentów KOLBERGA odebrało świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego i już od czwartku, 4 maja rozpocznie maturalny maraton. Podczas wyjątkowej uroczystości każdy z nas mógł przypomnieć sobie dokonania minionych trzech lat. Pani Dyrektor Małgorzata Andersz podkreślała w swoim wystąpieniu, że każda absolwentka i każdy absolwent swoją codzienną aktywnością przyczyniali się do sukcesów szkoły a zarazem własnego rozwoju. Pani Dyrektor poinformowała, że na szczególne słowa uznania zasługuje 50 tegorocznych abiturientów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem oraz przypomniała liczne sukcesy w olimpiadach, konkursach, zawodach.   

Podczas uroczystości po raz drugi w historii szkoły zostało przyznane Stypendium im. dr. Zbigniewa Piotrowskiego – matematyka, absolwenta „Kolberga” z 1971 r., wykładowcy amerykańskiego Youngstown State University – dedykowane najlepszemu matematykowi – absolwentowi szkoły. W bieżącym roku najwyższy matematyczny laur uzyskał Dominik Załuski z klasy III b.  Po raz pierwszy w historii szkoły przyznano także Stypendium im. mgr Heleny Brzezińskiej dla Najlepszego Znawcy Języka Angielskiego (absolwenta szkoły) – otrzymała je Zuzanna Borowiak z klasy III c.

Nagrodzeni zostali także najlepsi sportowcy, członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W imieniu Absolwentów przemówiła Wiktoria Licha z klasy III f, która w mistrzowski retoryczny sposób a zarazem bardzo wzruszający podsumowała trzy lata współpracy w KOLBERGU… nadal słyszymy słowa Wiktorii: „Decyzja, jaką podjęliśmy trzy lata temu pozwoliła nam dojrzewać i kształtować charakter w najbardziej sprzyjających ku temu warunkach. Otoczenie, atmosfera pozwoliły nam zawierać przyjaźnie, formować relacje, które nie miną po opuszczeniu liceum, ponieważ Kolberg to nie tylko szkoła, Kolberg to miejsce magiczne, to tradycja, pewność, renoma, Kolberg to przede wszystkim ludzie”. 

Mogliśmy powspominać wspólne chwile…- dziękujemy absolwentom za przygotowanie pięknych filmów - oraz odprężyć się za sprawą artystycznych prezentacji: występy Piotra Szymczaka wraz z Martyną Pawlak i Anną Szynkowską oraz Weroniki Rataj na długo pozostaną w naszej pamięci.  Dziękujemy prowadzącym za profesjonalizm i wszystkim licealistom KOLBERGA za pomoc w organizacji uroczystości.

Wszystkim Absolwentkom i Absolwentom życzymy powodzenia na MATURZE i szczęścia w dorosłym życiu!
Zawsze będziemy miło wspominać minione trzy lata!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Robert Padurek

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka