Klasa 1b na kajakowym szlaku

Dodano 30 czerwca 2015
Klasa 1b na kajakowym szlaku

W dniach 18-19 czerwca 2015 roku klasa Ib spędziła przyjemny czas podczas spływu kajakowego po kanale Obry z Kościana do Nowego Dębca. Pomimo trudów, jakie sprawiały kaczeńce porastające niemalże cały kanał, uczniowie wraz z prof. B.Grzelką, prof. M. Grzymałą, prof. Z.Bernardem i panem T. Grząślewiczem pokonali cały dystans 15 km. Pogoda zapowiadała się kiepska, ale udało się dotrzeć do celu przed deszczem. Po południu zaświeciło nawet słońce, więc ochotnicy skorzystali z kąpieli w jeziorze. Uczniowie mieli okazję do integracji i spędzenia miło wolnego czasu. Wieczorem odbyło się ognisko, podczas którego klasa i opiekunowie mogli zaprezentować swój śpiew przy akompaniamencie gitary, na której grał kolega Piotr. Była również okazja do skosztowania pysznych kiełbasek i pianek prosto z ogniska. Następnego dnia uczniowie zaproponowali wędrówkę pieszo do Kościana. Duża grupa zdecydowała się na powrót piechotą przez Racot, ale cztery kajaki dzielnie popłynęły. Rozpoczęła się ostra rywalizacja. Kto pierwszy dotrze do przystani? Oczywiście kajaki, ale przewaga była naprawdę niewielka, dosłownie kilka minut. Wykończeni, ale szczęśliwi uczniowie powrócili więc do Kościana pełni niezapomnianych wrażeń. Mają nadzieję, że takowy spływ zostanie powtórzony w przyszłym roku szkolnym.

Urszula Przybylska

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024