Spotkanie z absolwentem "Możesz wszystko"

Dodano 28 marca 2017
Spotkanie z absolwentem

Co warto dziś studiować, jak dokonać wyboru kierunku studiów, a co najważniejsze na  co zwracać uwagę, patrząc na program studiów... spostrzeżeniami na ten temat dzieli sie studenci: Alicja Danielczyk, Klaudia Glander, Mariusz Lewandowski. Podkreślali, że warto być kreatywnym, zaangażowanym, rozwijać swoje pasje, często odbiegające od kierunku studiów i korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje wyższa uczelnia. Motywowali uczniów do szerokiego spojrzenia na polskie uczelnie i dokonania wyboru nie tylko ze wzgledu na miejsce zamieszkania, ale przede wszystkim ze względu na program uczelni, współpracę z innymi ośrodkami badawczymi, uczelniami z całego świata. Podkreślali ważność nauki języków obcych i odwagę w realizacji marzeń. Zachęcali do zapoznania się z ofertą UMK w Toruniu a w szczególności Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, który jest pierwszą publiczną uczelnią w Polsce, która  posiada The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) – Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wyższych Szkół Biznesu.

Na koniec września 2016 roku akredytację AACSB International posiadało 777 instytucji z ponad 50 krajów, m.in.: Massachusetts Institute of Technology, Columbia University, Harvard University, Yale University, London Business School.

Śladami średniowiecza
17 kwietnia 2024