Zostań Odyseuszem!

Dodano 17 października 2019
Zostań Odyseuszem!

Mowa o narodzonej 40 lat temu w USA Odysei Umysłu. Jej celem jest rozwój zdolności twórczych, które posiada każdy młody człowiek. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Odyseja Umysłu to nie kolejne zajęcia pozalekcyjne, to nie korepetycje, to nie szkoła. To niekonwencjonalne pomysły i nowatorskie rozwiązania, to kreatywność, emocje i współpraca.

W Odysei Umysłu biorą udział drużyny liczące od 5 do 7 członków. Jesienią każdego roku zespoły z całego świata wybierają do rozwiązania jeden z pięciu przygotowanych przez organizatorów Problemów Długoterminowych. Przez kilka miesięcy przygotowują jego rozwiązanie, które wiosną przedstawią sędziom oraz publiczności.

Odyseusze współzawodniczą ze sobą w czterech grupach wiekowych. Drużyny, które w poszczególnych kategoriach uzyskają najlepsze wyniki na Eliminacjach Regionalnych, awansują do Finału Ogólnopolskiego. Jego laureaci mogą z kolei reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych oraz na Eurofestiwalu, który co roku odbywa się w innym kraju europejskim. Od kilku lat drużyny z Polski plasują się w czołówce uczestników finałów w USA.

W Kościanie trenerem Odyseuszy jest Artur Molendowski. Jego drużyny już trzykrotnie, po wygraniu Eliminacji Regionalnych w Poznaniu, prezentowały się na Ogólnopolskim Finale w Gdyni.

- Jeśli jesteście zainteresowani nieszablonowym rozwojem swoich kompetencji zapraszam na spotkanie w „Kolbergu”, podczas którego opowiem o tym, jak to się dzieje, że każdy Odyseusz jest zwycięzcą, niezależnie od tego, jak daleko zajdzie jego grupa - mówi Artur Molendowski.

Spotkania z trenerem Arturem Molendowskim odbędą się w naszej szkole w czwartek, 24 października, o godzinie 11.30 i 12.30 w auli szkoły (podczas przerw).

Śladami średniowiecza
17 kwietnia 2024