Złote pióro Kolberga 2018 - wyniki finału

Dodano 24 kwietnia 2018
Złote pióro Kolberga 2018 - wyniki finału

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. w auli I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie odbył się finał VI edycji Konkursu Ortograficznego „Złote Pióro Kolberga, czyli zmagania z ortografią”. Do II etapu, na podstawie protokołów przesłanych z gimnazjów/szkół podstawowych i liceów, zakwalifikowało się 76 uczniów, którzy poznawali kolejne przygody charyzmatycznego druha Oskara Kolbergowicza.

W tym roku wszystkie zadania powiązane były z biografią i twórczością Pana Adama Tomaszewskiego – pochodzącego z Kościana pisarza, którego 100-lecie urodzin w tym roku obchodzimy.

W III etapie konkurowały ze sobą 23 osoby, a nagrodzonych zostało 11 uczestników, bo tylu było maturzystów w 1923 r.

Oto nazwiska mistrzów ortografii:

1. miejsce:  Zofia Szymanowska I LO w Kościanie

2. miejsce: Paula Orłowska z I LO w Kościanie

3. miejsce: Joanna Człapa z I LO w Kościanie

4. miejsce, ex aequo: Beata Mruk z Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie oraz Miłosz Kiciński z I LO w Kościanie

6. miejsce:  Agnieszka Książyk z I LO w Kościanie

7. miejsce:  Julia Frąckowiak z I LO w Kościanie

8. miejsce:  Adam Urbański z I LO w Kościanie

9. miejsce:  Dawid Bugajewski ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu

10. miejsce:  Dawid Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie

11. miejsce: Weronika Mania z Gimnazjum w Starych Oborzyskach

Konkurs odbywał się pod patronatem: Pana Michała Jurgi Burmistrza Miasta Kościana oraz Pana Bernarda Turskiego Starosty Kościańskiego.

Nagrody wręczyli: Pan Michał Jurga - Burmistrza Miasta Kościana, Pan Piotr Ruszkiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Pani Regina Łamek – potomkini pisarza Adama Tomaszewskiego oraz Pani Małgorzata Andersz – Dyrektor I LO w Kościanie.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, wszystkim uczestnikom zmagań ortograficznych i ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie.

Złote pióro Kolberga - ostatnia edycja 2023 rok
25 kwietnia 2023