Złote pióro Kolberga - ostatnia edycja 2023 rok

Dodano 25 kwietnia 2023
Złote pióro Kolberga - ostatnia edycja 2023 rok

20 kwietnia 2023 roku odbyła się ostatnia edycja powiatowego konkursu ortograficznego „Złote pióro Kolberga”. O ten tytuł uczniowie walczyli w latach 2013 – 2023, czyli od 90. do 100. rocznicy pierwszej matury w I Liceum Ogólnokształcącym w Kościanie. W zmienionej formule konkursu wzięli udział mistrzowie ortografii klas 8 szkół podstawowych oraz I LO w Kościanie. Zmierzyli się oni z dwoma tekstami opowiadającymi przygody – znanego z wszystkich poprzednich edycji - Oskara Kolbergowicza oraz rozwiązali krzyżówkę dotyczącą liceum.

Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Burmistrza miasta Kościana - Piotra Ruszkiewicza oraz Pana Starosty Kościańskiego - Henryka Bartoszewskiego, którzy ufundowali główne nagrody.

Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody, które ufundowali także sponsorzy: INSTAL-FILTER SA z Kościana, Bank Spółdzielczy w Kościanie Spółdzielcza Grupa Bankowa,  Santander Bank Polska, FILIPson Studio Fotograficzne, Przedsiebiorstwo "Narzędziowiec" z Kościana, Hurtownia artykułów piśmienniczych Bas, Brico Marche.  Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Andersz.

11 finalistów upamiętniło 11 licealistów, którzy w 1923 przystąpili do matury w murach liceum.

Laureaci i finaliści konkursu:

1. Julia Hordecka – I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie – Mistrz Ortografii – LAUREATKA Złotego Pióra

2. Julia Głowacz – I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie – II miejsce

3. Lena Nowak   – Szkoła Podstawowa w Śmiglu - III miejsce

4. Tomasz Przewoźniak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie - IV miejsce - wyróżnienie

5. Nadia Szawerdak - I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie – V miejsce - wyróżnienie

6. Mateusz Kupka- I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie – VI miejsce - wyróżnienie

7. Zuzanna Kaczmarek -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie - VII miejsce – wyróżnienie

8. Gabriela Stachowska- I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie - VIII miejsce – wyróżnienie

9. Małgorzata Franek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie - IX miejsce – wyróżnienie

10. Julia Skrzypczak - Szkoła Podstawowa w Śmiglu - X miejsce  – wyróżnienie

11. Mateusz Skrzypczak - Szkoła Podstawowa w Czaczu - XI miejsce – wyróżnienie

Laureatce, zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, wszystkim uczestnikom zmagań ortograficznych i ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie.

Złote pióro Kolberga 2019 - wyniki finału
01 kwietnia 2019