Zbiórka żywności

Dodano 03 grudnia 2017
Zbiórka żywności

W dniach od 1 do 3 grudnia 2017 r. odbyła się ogólnopolska akcja charytatywna – 21 zbiórka żywności. Na terenie całego kraju przeprowadzona ona została w ponad 3 tys. sklepów w 500 miejscowościach.

Na terenie naszego miasta świąteczna zbiórka żywności przeprowadzona została w dwóch dniach: w piątek 01. 12. 2017 r. w godz. od 1400 do 1900 oraz w sobotę, w dniu 02. 12. 2017 r. od godz. 900 do godz. 1900.

Akcja ta została zorganizowana pod hasłem „Dodaj świętom smaku”. Organizatorem zbiórki żywności na naszym terenie był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” natomiast partnerem strategicznym akcji była firma „Kamis” oraz „McCormick”. Patronami medialnymi zostali Polskie Radio „Jedynka” oraz TVP1. Dodatkowo akcję wspierał „Lidl”.

W zbiórce żywności uczestniczyło 84 wolontariuszy – uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki było 5 supermarketów na terenie Kościana: Kaufland, Netto, Lidl, Tesco oraz Intermarche.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

Stypendium Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego