« powrót 02 października 2017

Zbiórka żywności

W dniach 29 i 30 września 2017 r. odbyła się na terenie miasta Kościana kolejna akcja charytatywna – zbiórka żywności dla dzieci potrzebujących pomocy.

W dniach 29 i 30 września 2017 r. odbyła się na terenie miasta Kościana kolejna akcja charytatywna – zbiórka żywności dla dzieci potrzebujących pomocy.

Akcja ta została przeprowadzona w cyklu „Podziel się dobrym posiłkiem” natomiast hasło tegorocznej zbiórki brzmiało: „Zmień dietę Sebastiana i innych potrzebujących dzieci”. Organizatorem zbiórki żywności na terenie naszego miasta był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” natomiast partnerem akcji była fundacja „Danone” oraz Allegro Charytatywni.

Zbiórka żywności przeprowadzona została w piątek 29. 09. 2017 r. w godz. od 1400 do 1900 oraz w sobotę, w dniu 30. 09. 2017 r. od godz. 900 do godz. 1900.

W zbiórce żywności uczestniczyło 77 wolontariuszy – uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 4 supermarkety na terenie Kościana: Kaufland, Netto, Intermarche oraz Tesco.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, mleka, ryżu, płatków śniadaniowych, konserw itp., które za pośrednictwem organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem trafią do potrzebujących dzieci.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka