Zajęcia terenowe w Wielkopolskim Parku Narodowym

Dodano 30 kwietnia 2018
Zajęcia terenowe w Wielkopolskim Parku Narodowym

Dnia 26 kwietnia grupa uczniów z klas 2d i 2g, realizujących biologię w zakresie rozszerzonym, wybrała się na dydaktyczną wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Udaliśmy się do Stacji Ekologicznej w Jeziorach, która jest jednostką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwszym punktem wycieczki było omówienie roli i funkcjonowania poletka meteorologicznego znajdującego się na terenie stacji oraz procesu obiegu wody w przyrodzie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i  zaczęliśmy zajęcia, które miały 2 etapy.

Jednym z nich był spacer po terenie parku wraz z przewodnikami. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki drzew, krzewów i kwiatów rosną na tych terenach oraz od czego zależy ich występowanie. Oprócz tego zobaczyliśmy dwa jeziora- Jezioro Kociołek i Jezioro Góreckie, na którym znajduje się aerator pulweryzacyjny.

Drugim etapem było obejrzenie prezentacji multimedialnej i wykład o planktonie i organizmach żyjących w wodach jeziora, a następnie obserwacja pod mikroskopem próby planktonu pobranej z Jeziora Góreckiego. Zobaczyliśmy wiele mikroorganizmów m.in. widłonogi czy sinice.

W imieniu wszystkich uczestników wycieczki chcielibyśmy podziękować pani prof. Brygidzie Liberskiej-Stefan  i pani prof. Annie Krysiuk za zorganizowanie ciekawego wyjazdu, dzięki któremu mogliśmy poszerzyć naszą biologiczną wiedzę w praktyce.

 

    Weronika Szymanowska i Kasper Matuszczak, kl.IID   

                                              Zdjęcia: Weronika Szymanowska i Maja Zawiślak, kl.IID

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !