Zajęcia laboratoryjne z biologii

Dodano 19 lutego 2014
Zajęcia laboratoryjne z biologii

Na Biologicznym Uniwersytecie, czyli Dzień Akademicki

Dnia 19 lutego br. Uczniowie klas: II d i II e pod opieką pani prof. Janiny Wawrzyniak i pani prof. BrygidyLiberskiej – Stefan wzięli udział w Dniu Akademickim na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Podzieleni na 3 grupy zapoznaliśmy się z 6-cioma różnymi zagadnieniami, a były to: „Bliskie spotkania ze śluzowcem”, „Mikrobiologia”, „Warsztaty z roślinnych kultur in vitro”, „Zajęcia mikroskopowe”, „Wprowadzenie do antropologii” oraz „Biotechnologia”. Na każdym z zajęć profesorowie uniwersytetu potraktowali nas jak prawdziwych studentów – począwszy od krótkiego wprowadzenia w temat, skończywszy na zajęciach praktycznych.

To był dla nas niezwykły dzień. Poczuliśmy się trochę bardziej dorośli i odpłynęliśmy myślami kilka lat w przód. Zajęcia praktyczne sprawiły nam niesamowicie dużo radości i dostarczyły jeszcze więcej nowej wiedzy. To nieoceniona motywacja do dalszej regularnej pracy, w oczekiwaniu na przyszłość, na wymierne efekty, a na krótszą metę na kolejny Akademicki Dzień.

Asia Nowakowska, kl. II e

Foto: Joanna Pluta, kl. II e