„Żadna rzecz nie jest szlachetniejsza od wiedzy.”

Dodano 22 października 2021
„Żadna rzecz nie jest szlachetniejsza od wiedzy.”

Uroczystość prowadzona była przez uczniów klasy 3e1: Sarę Gniadek i Mikołaja Szczeszka.

Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Małgorzata Andersz.  W swoim przemówieniu przypomniała, jak trudny i odpowiedzialny jest zawód nauczyciela, cytując słowa B. Conclin: „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, ktoś, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” Swoje wystąpienie podsumowała życzeniami dla dzisiejszej szkoły: „Abyśmy zawsze razem,  w zespole,  wspólnie działali na rzecz naszej młodzieży. Niech szczęście nie gubi naszego adresu. Niechaj wiedzie nas Semper in altum - Zawsze wzwyż”.

W podziękowaniu za pracę pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, pan Mariusz Banasiak, który w imieniu wszystkich rodziców złożył życzenia i podziękowania, wyrażając uznanie za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy Nauczyciela.

Uroczystość zwieńczył koncert przygotowany przez uczniów. Mogliśmy słuchać i podziwiać porywające interpretacje utworów muzycznych w wykonaniu Julii Wopińskiej, Sary Gniadek, Stanisława Świdzińskiego,  Macieja Wesołka, Czarka Wojciechowskiego i Olafa Siejaka.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło również życzeń dla uczniów, aby z pasją i kreatywnością uczestniczyli w życiu szkoły, aby rozwijali swoje zainteresowania i nigdy nie stracili zapału w dążeniu do poszerzania horyzontów.

„Oby nigdy nie zabrakło Wam radości z bycia Kolbergowiczem!”

Życzenia Wielkanocne
26 marca 2024