Z nurtem Drawy

Dodano 10 czerwca 2014
Z nurtem Drawy

Czy takie emocje towarzyszyły uczestnikom wyprawy szlakami Drawy?

Uczniowie klasy I a w dniach 4.06 - 6.06 2014 wzięli udział w spływie kajakowym na rzekach Korytnica i Drawa. Wspaniała pogoda pomogła sprawnie przepłynąć nam większość przeszkód, lecz niektóre sprawiłyby kłopot nawet najlepszym kajakarzom. Każdego dnia mieliśmy do pokonania dystans 20 km. O ile pierwsza i trzecia trasa została pokonana w rekordowym czasie 4 godzin (na przewidywane 6), to druga przysporzyła nam wiele radości. Wypadkom (zgubione wiosło) i upadkom nie było końca. Mało kto ostatniego popołudnia wracał do ośrodka suchy, ponieważ była zabawa i się działo, a nocy było mało. Wieczorami odbywały się turnieje w bilard (stół, kije i bile zostały użyczone przez właściciela) i w grę na konsoli PlayStation 2 Fifa 12, którą uczniowie klasy sami zabrali. Ponadto, piewszego poranka cała grupa została obudzona w rytm piosenki Benny'ego Bennasi'ego - "Satisfaction". Drugiego wieczoru przygotowane zostało ognisku, przy którym mogliśmy upiec kiełbaskę, ogrzać się po ciężkim dniu lub porozmawiać na różne tematy. Warto także dodać to, iż postanowiliśmy samemu przygotowywać śniadania i kolacje. Bez problemu podołaliśmy temu zadaniu. Całą wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy I a , prof. Anna Kwaśniewska. W skład opiekunów weszli: prof. Maja Grzymała, prof. Barbara Grzelka, pan Karol Walczak i pan Maciej Maćkowiak.

Paweł Kaciczak (kl. Ia)

Morza szum, ptaków śpiew