Z nurtem Drawy

"Doświadczalnie stwierdziłem, że jestem jak woda rzeki, odbijająca zmienne kolory brzegów między którymi płynie, burze, obłoki, błękit nieba, sama bezbarwna." Czesław Miłosz

Czy takie emocje towarzyszyły uczestnikom wyprawy szlakami Drawy?

Uczniowie klasy I a w dniach 4.06 - 6.06 2014 wzięli udział w spływie kajakowym na rzekach Korytnica i Drawa. Wspaniała pogoda pomogła sprawnie przepłynąć nam większość przeszkód, lecz niektóre sprawiłyby kłopot nawet najlepszym kajakarzom. Każdego dnia mieliśmy do pokonania dystans 20 km. O ile pierwsza i trzecia trasa została pokonana w rekordowym czasie 4 godzin (na przewidywane 6), to druga przysporzyła nam wiele radości. Wypadkom (zgubione wiosło) i upadkom nie było końca. Mało kto ostatniego popołudnia wracał do ośrodka suchy, ponieważ była zabawa i się działo, a nocy było mało. Wieczorami odbywały się turnieje w bilard (stół, kije i bile zostały użyczone przez właściciela) i w grę na konsoli PlayStation 2 Fifa 12, którą uczniowie klasy sami zabrali. Ponadto, piewszego poranka cała grupa została obudzona w rytm piosenki Benny'ego Bennasi'ego - "Satisfaction". Drugiego wieczoru przygotowane zostało ognisku, przy którym mogliśmy upiec kiełbaskę, ogrzać się po ciężkim dniu lub porozmawiać na różne tematy. Warto także dodać to, iż postanowiliśmy samemu przygotowywać śniadania i kolacje. Bez problemu podołaliśmy temu zadaniu. Całą wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy I a , prof. Anna Kwaśniewska. W skład opiekunów weszli: prof. Maja Grzymała, prof. Barbara Grzelka, pan Karol Walczak i pan Maciej Maćkowiak.

Paweł Kaciczak (kl. Ia)