XI Wielkopolski Konkurs Teologiczny

Dodano 28 maja 2014
XI Wielkopolski Konkurs Teologiczny

Dnia 27 maja 2014 roku dwoje naszych uczniów: Jagoda Rajewska(1g)  i Witold Szajek (1e) wraz z opiekunem ks. Andrzejem Muńko udali się do Krzywinia na XI Wielkopolski Konkurs Teologiczny „A wy za kogo mnie uważacie?”.

Punktualnie o godz. 10:15 rozpoczął się konkurs, który trwał 45 minut. Organizatorzy zadbali, aby pytania sprawdzały wiedzę, z zakresu podanego wcześniej. Kilka z pytań było podchwytliwych, ale nasi uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy konkursu udali się do kościoła p.w. Świętego Mikołaja w Krzywiniu, gdzie spotkali się z ciekawym gościem: p. Markiem Jurkiem. Tematem konferencji był patriotyzm, jego współczesne formy. Patriotyzm dzisiaj to codzienne życie, to praca, którą się wykonuje, kultura, którą się tworzy. Zwracając się do młodzieży mówił, iż są pierwszym pokoleniem, które urodziło się i żyje w niepodległej Polsce, dlatego są pokoleniem szczególnej szansy, ponieważ mogą kształtować przyszłość. Mają wpływ na to, aby trwało to co tworzy naród. Zachęcał do tego, by myśleli o narodzie jak o rodzinie jak o grupie przyjaciół. Wtedy będą potrafili współtworzyć, biorąc za siebie nawzajem odpowiedzialność. Wypowiedź p. posła trafnie spuentował ks. proboszcz przytaczając słowa znanej piosenki  S. Sojki - "Życie nie po to, przecież jest by brać, życie nie po to by bezczynnie stać lecz aby żyć siebie samego trzeba dać".

O godzinie 13:30 zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale: Jagoda Rajewska zajęła 9 miejsce, a Witold Szajek zajął 17 miejsce. Gratulujemy naszym uczniom i zachęcamy wszystkich, aby za rok spróbowali swoich sił w tymże konkursie.

 

                                                                                                                                           Ks. Andrzej Muńko

Czytaj także

25 stycznia 2024
XVII Konkurs Wiedzy o Antyku
06 grudnia 2023
Konkurs „Biznes z przyszłością" 2023/2024
06 grudnia 2023
Konkurs „Będę Biznesmenem BeBi" 2023/2024