Wyróżnienie dla Oli

Dodano 05 marca 2017
Wyróżnienie dla Oli

W lutym 2017 Koło Naukowe „Germanica” działające przy Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego ogłosiło II edycję konkursu z języka niemieckiego „Deutsch mal literarisch”. Polegał on na napisaniu pracy o charakterze literackim na temat Ja w moim świecie i adresowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wypracowanie Aleksandry Ruszkowskiej z klasy 1b zostało ocenione przez komisję jako jedno z pięciu najlepszych – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. 2 marca w auli głównej Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się ogłoszenie wyników. Poza trzema głównymi nagrodami jury przyznało dwa wyróżnienia, z których jedno przypadło w udziale Oli. Po uroczystym wręczeniu nagród wysłuchaliśmy występu wokalno – muzycznego, a następnie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzenia uczelni.

Aleksandrze serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu!

Dorota Motała

Śladami średniowiecza