„Wojownik” w bibliotece szkolnej

Dodano 06 marca 2019
„Wojownik” w bibliotece szkolnej

W ramach projektu „Kolberg czyta” w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne głośne czytanie. Tym razem wybór padł na książkę Karola Bieleckiego „Wojownik”.

Karol Bielecki to wybitny polski piłkarz ręczny, grający na pozycji lewego rozgrywającego, reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wicemistrz świata z 2007 r., brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2015  w Katarze.
W 2010 roku, podczas meczu z Chorwacją,  w wyniku wypadku stracił oko. Jest jedynym na świecie zawodnikiem, który grał w piłkę ręczną bez oka odnosząc sukcesy nieporównywalne  z innymi. W 2016 r. pełnił rolę chorążego reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich  w Rio de Janeiro, podczas których został także Królem Strzelców rzucając 55 bramek.
Po sezonie klubowym 2017/2018 zakończył karierę sportową.

W głośnym czytaniu wzięli udział uczniowie z klas: 1ab, 1g oraz 2g. Spotkania rozpoczęły się od obejrzenia krótkiego filmu pt. „Karol Bielecki: Nic nie zgasi ognia, który masz w sobie”. Po filmie zaczął się główny punkt spotkania, czyli czytanie. Wybrane fragmenty książki zaprezentowali wszyscy uczniowie. Swoją obecnością zaszczycili nas wicedyrektorzy pani Natalia Danielczyk i pan Wojciech Morawski oraz pani prof. Agnieszka Podgórska. Po skończonej lekturze uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej. Uzupełnieniem spotkania była wystawa książek przedstawiających sylwetki wybitnych sportowców, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

nauczyciele bibliotekarze

Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024