Wielkanocna zbiórka żywności

Dodano 28 marca 2023
Wielkanocna zbiórka żywności

W bieżącym roku uczniowie naszego liceum mieli możliwość wzięcia udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności dwukrotnie. Pierwsza zbiórka żywności przeprowadzona została w dniach 17 i 18 marca, natomiast kolejna tydzień później, w dniach 24 i 25 marca 2023 r.

Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości żywności, która trafi na świąteczne stoły osób potrzebujących w naszym regionie.

Organizatorem pierwszej zbiórki żywności był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) natomiast drugiej Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” z Kościana.

Pierwsza zbiórka żywności przeprowadzona została w piątek 17.03.2023 r. w godz. od 14.00 do 19.00 oraz w sobotę, w dniu 18.03.2023 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00. Druga zbiórka przeprowadzona została tydzień później w piątek 24.03.2023 r. w godz. od 14.00 do 19.00 oraz w sobotę, w dniu 25.03.2023 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00.

W pierwszym tygodniu w markecie „Dino” przy ul. Składowej w zbiórce wzięło udział 15 uczniów, w drugim uczestniczyło 56 wolontariuszy – łącznie 71 uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie. Miejscem zbiórki w drugim tygodniu były 3 supermarkety na terenie Kościana: Kaufland, Netto oraz Lidl.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Wielu klientów supermarketów zachęcanych przez wolontariuszy przekazało jakiś produkt żywnościowy. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, ryżu, kaszy, zup typu instant, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.