Wieczór filmowy

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się wieczór filmowy poświęcony anglojęzycznej kinematografii. Uczniowie Kolberga z klas I, w kameralnym gronie, spotkali się by zobaczyć i omówić treści przedstawione w filmie „Buntownik z wyboru” w reżyserii G.V. Sant.  Przysłowiową wisienką na torcie był fakt, że zarówno film jak i związane z nim zagadnienia zostały zrealizowane w języku angielskim.

„Czy talent jest cenniejszy od wiedzy?”,

„Jaką rolę w życiu odgrywa wykształcenie?”,

„Jak bardzo istotne jest to, by przyjaciel miał podobny poziom inteligencji i umiejętności?”

To tylko niektóre pytania, z którymi uczniowie próbowali zmierzyć się po projekcji filmu.  Wszyscy byli bardzo zaangażowani oraz wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już niebawem.

Martyna Czudowska